نمونه پایاننامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – محیط زیست

نمونه پایاننامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – محیط زیست

نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست موردی است که اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش محیط زیست به دنبال آن بوده تا بتوانند در راستای نوشتن پایاننامه خود از آن بهره ببرند. از طرفی بسیاری از دانشجویان به دنبال مورد مشابه با کار آموزش انجام شده توسط خودشان که به صورت کامل و درست تکمیل شده باشد، می گردند تا با قیاس بین آنها کمبودها را جبران نمایند.

لازم به ذکر است پایاننامه های قرار گرفته در ادامه تماما پایاننامه های آموزش انجام شده توسط موسسه مشاورها بوده که مربوط به سالیان گذشته بوده و با کسب اجازه از دانشجو و همراه با رضایت ایشان به منظور کمک به سایر دانشجویان در سایت قرار گرفته است.

نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست

موضوع:

مدل سازی راکتور اختلاط کامل لجن فعال ( CMAS ) در تصفیه پساب شهری

چکیده:

مدل سازی تصفیه خانه های شهری و صنعتی نیاز به اصول اولیه ای دارد که بر طبق آن باید بر اساس استانداردهای جهانی به صورت یکپارچه و هماهنگ در سراسر جهان آموزش انجام شود. به همین منظور از مدل های (ACTIVATED SLUDGE MODELS)ASM می توان استفاده کرد. در این پایاننامه از مدل شماره یک ASM برای مدل سازی تصفیه خانه شهری استفاده شده است و سعی شده الگورتیم ارائه شده در آن بتواند پاسخگوی حالات مختلف باشد. همچنین راکتوری که جهت حذف BOD و نیتریفیکاسیون به کار رفته است راکتور اختلاط کامل لجن فعال (CMAS) می باشد که مناسب ترین راکتور تصفیه فاضلاب می باشد.

دانلود نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست 1

موضوع:

 بهینه سازی انرژی با هدف کاهش آلاینده ها در واحد انحلال مجتمع آلومینای ایران

چکیده:

مجتمع آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم تنها تولید کننده آلومینا از بوکسیت در ایران می باشد. آلومینا در این صنعت به روش بایر استحصال می شود. نظر به اهمیت مصرف انرژی و کاهش آلودگی در صنایع وضعیت انرژی و آلایندگی در واحد انحلال که یکی از اصلی ترین واحدهای این مجتمع می باشد مورد بررسی قرار گرفته است.از آنجائیکه انحلال بوکسیت و افزایش دمای آن در کوره صورت گرفته و کاهش محدد دمای اسلاری استفاده می شود به دلیل عدم بازیافت مناسب مقدار قابل توجهی بخارات حاوی ذرات آلاینده سود از آخرین فلاش تانک به محیط انتشار می یابد که علاوه بر آلودگی محیطی باعث به هدر رفتن میزان انرژی زیادی می شود.

لذا در این تحقیق که کلیه مراحل آن توسط برنامه کامپیوتری تحت کنترل بوده است به منظور کاهش اتلاف بخارات آلاینده و استفاده مجدد آن ابتدا واحد انحلال سیموله شده و پس از به دست آوردن شرایط فرآیندی واحد و بر اساس نتایج حاصله از سیموله، در طراحی مجدد یک فلاش تانک به منظور بخار گیری بیشتر از اسلاری و استفاده از آن در سیکل به مجموعه سری فلاش تانک ها افزوده شده و مجددا واحد مربوطه شده است.

نتایج حاصله از هر دو حالت یعنی قبل از افزایش فلاش تانک جدید و آموزش انجام سیمولیشن و پس از افزایش فلاش تانک و سیموله مجدد فرآیند با یکدیگر مقایسه شده است و به منظور بهبود عملکرد سیستم و استفاده از انرژی بازیافتی حاصله از بخارات برگشتی به سیستم بخارات فلاشینگ شده از آخرین فلاش تانک به سمت پری هیترها که محل گرم کردن اسلاری بوسیله بخارات فلاش شده می باشند ارسال می گردد.

دانلود نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست 2

موضوع:

 حذف یونهای نقره از پساب های خطوط تولید آیینه توسط جاذب های معدنی محلی

چکیده:

از زمره فلزات سنگین و با ارزشی که امروزه توجه زیادی در حذف و بازیافت آن از پاب صنایعی به مانند تولید آینه، عکاسی و آبکاری به آن معطوف شده است نقره می باشد. با توجه به اینکه روش های متداول حذف دارای معایبی هم چون نیاز به انرژی و مواد شیمیایی فراوان و تجهیزات خاص می باشد در پایاننامه حاضر از جاذب های معدنی محلی فلدسپار و دولومیت به عنوان جاذب های ارزان قیمت در جهت حذف یون های نفره از پساب های آلوده به این فلز استفاده شده است.

اهداف اصلی این تحقیق عبارتند از:

  1.  بررسی حذف یون نقره با استفاده از جاذب های معدنی محلی فلدسپار و دولومیت از محلول آبی
    مطالعه اثر عوامل محیطی و آزمایشگاهی مختلف مانند اندازه ذرات جاذب، PH، مقار جاذب، غلظت اولیه نقره و اثر زمان بر عوامل فوق در فرآیند حذف یون نقره،
    بررسی ایزوترم جذب بهینه
    تعیین پارامترهای سینتیکی فرآیند جذب نقره توسط جاذب های مورد مطالعه

دانلود نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست 3

موضوع:

 شبیه سازی راکتورهای حلقوی هوایی با استفاده از دینامیک محاسباتی سیال

چکیده:

شبیه سازی یک مدل هیدرونیامیک برای ماندگی گاز و گردش مایع سرعت پیشگیری در راکتورهای بالا برنده هوا را توسعه داده است و اطلاعات به دست آمده از شبیه سازی با اطلاعات جمع آوری شده تجربی روییک راهنمایی تاسیسات راکتور تجهیز شده یا نوع توزیع کننده گاز مختلف چند ورودی و تک ورودی مقایسه کردیم با استفاده از آنالیزهای موجود در مدل اصلی به نتایج مطلوب رسیدیم.

دانلود نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست 4

موضوع:

 بررسی پسابهای صنایع پتروشیمی و امکان تصفیه آن به روش استخراج مایع-مایع در ستون RDC

چکیده:

 لزوم تصفیه پساب های صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی به خاطر اثرات نا مطلوب مستقیم و غیر مستقیم آن بر محیط زیست و زندگی مردم، برهمگان آشکار است. بنابراین باید روش تصفیه مناسبی برای ان به کاربرد. پساب های واحد های مختلف پتروشیمی شامل ترکیبات آلی یا غیر آلی جامد یا مایع است که به صورت معلق، قابل انحلال یا ته نشین شونده مشاهده می شود.

فرآیندهایی که برای تصفیه این ناخالصی ها مشاهده می شود شامل فرآیندهای شیمیایی، حرارتی، بیولوژیکی و مکانیکی هستند که قادر به حذف و پاکسازی پساب تا حد استاندارد و منطبق بر قوانین زیست محیطی می باشند. مسائل و مشکلات در این تحقیق دو نمونه از آلاینده های موجود در پساب پتروشیمی که عبارتند از متیل اتیل گتون و استون مورد بررسی قرار گرفت و برای استخراج آنها از ستون های استخراج دارای صفحات چرخان موسوم به RDC استفاده شد.

دانلود نمونه پایاننامه شیمی محیط زیست 5

مشاوره در نوشتن پایاننامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی – محیط زیست

دپارتمان فنی و مهندسی موسسه مشاورها به منظور مشاوره در نوشتن پایاننامه مهندسی شیمی ، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته مهندسی شیمی – محیط زیست ، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره ، نوشتن پایاننامه و طرح های پژوهشی رشته مهندسی شیمی – محیط زیست اعلام می­ نماید. جهت ثبت سفارش طرح پژوهشی خود فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت پیگیری درخواست، با شما تماس بگیرند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Solve : *
21 + 24 =