چگونه اولین مقاله را بنویسم؟

چگونه اولین مقاله را بنویسم؟

نگارش مقاله کار دشواری است که می تواند در موفقیت تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی بسیار تأثیرگذار باشد. برای اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر، نگارش مقاله و چاپ در نشریات یک امتیاز محسوب می شود. حتی یک پایاننامه خوب نیز می تواند تبدیل به مقاله شود. اگر تاکنون مقاله ای ننوشته اید با مشاورها همراه شوید تا نکاتی بنیادی برای چگونگی نگارش مقاله را بررسی کنیم.

مقاله بخوانید

برای نگارش مقاله تأثیرگذار باید مقالات نوشته شده بسیاری را مطالعه کنید. هر چه بیشتر بخوانید بهتر با اصول کار مقاله نویسی آشنا می شوید. مقاله هایی در ارتباط با رشته و موضوع مورد علاقه تان را خوانده و فضای نوشتاری نویسنده را درک کنید.

نگارش مقاله

دست به قلم شوید

بنویسید حتی اگر مقاله ای بد باشد. سعی خود را بکنید و نوشتن را شروع کنید در ابتدا قادر به نوشتن مقاله خوبی نخواهید شد ولی بدانید که  نگارش یک مقاله بد  بسیار بهتر از ننوشتن است. نیازی به نگارش طولانی نیست. حتی مقالاتی با تعداد صفحات محدودتر نیز می توانند در ژورنال ها چاپ شوند. پیش نویس مقاله را آماده کنید.

تکرار موضوع در نگارش مقاله

نگارش مقاله به منظور پاسخ به سؤالی علمی است نگران تکراری بودن سؤال نباشید. آنچه مهم است استدلال و نتیجه گیری نویسنده و ارائه پاسخ به سؤال است که نباید تکراری باشد. فراموش نکنید یک سؤال می تواند پاسخ خای متعددی داشته باشد. مهم توانایی شما در آموزش انجام تحقیق مناسب و نگارش مقاله به قلم خودتان است.

پژوهش های تکراری

برای شروع مقاله نویسی می توانید مقاله مورد علاقه خود را بخوانید و همه پژوهش ها را تکرار کنید.برای مثال پرسشنامه های آموزش انجام شده را مجدداً آموزش انجام داده و نتیجه را بر اساس یافته های خود بنویسید. در واقع قدم جای نویسنده مقاله گذاشته و مراحل کار را دوباره آموزش انجام دهید. برای شروع نیازی به ذکر جزئیات کامل نیست.جداول و نمودارها را در نهایت کامل خواهید کرد.

مقاله نویسان با سابقه

مقاله ابتدایی خود را برای بازخوانی و رفع ایراد احتمالی در اختیار دوستان و کسانی که قبلاً مقاله نوشته اند قرار دهید. به این ترتیب بهترین کمک را در رفع اشکال مقاله دریافت خواهید کرد. به بازخوردها توجه کنید. اطمینان داشته باشید مقاله بعدی را بهتر خواهید نوشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Solve : *
17 + 16 =